- Loyal
- 32252
32252 Bearing | Loyal
| 32252 interchange NTN 32252 | |
| 32252 cross reference NTN 32252 | |
| 32252 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32252 |
| D | 480 mm |
| d | 260 mm |
| T | 137 mm |
| B | 130 mm |
| C | 106 mm |
| Category | Bearings |
| Size (mm) | 260x480x137 |
| Inventory | 0.0 |
| Width (mm) | 137 |
| Product Group | B04336 |
| Bearing number | 32252 |
| Manufacturer Name | NTN |
| Weight / Kilogram | 103 |
| Bore Diameter (mm) | 260 |
| Outer Diameter (mm) | 480 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



32252 PDF download