- Loyal
- DE3609
DE3609 Bearing | Loyal
| DE3609 interchange NTN DE3609 | |
| DE3609 cross reference NTN DE3609 | |
| DE3609 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | DE3609 |
| D | 250,000 mm |
| d | 180,000 mm |
| B | 70,000 mm |
| C | 70,000 mm |
| Size (mm) | 180x250x70 |
| Width (mm) | 70,000 |
| Bearing number | DE3609 |
| Bore Diameter (mm) | 180,000 |
| Outer Diameter (mm) | 250,000 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



DE3609 PDF download