- Loyal
- R10-2RS C3
R10-2RS C3 Bearing | Loyal
| R10-2RS C3 interchange PFI R10-2RS C3 | |
| R10-2RS C3 cross reference PFI R10-2RS C3 | |
| R10-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | R10-2RS C3 |
| D | 34,925 mm |
| d | 15,875 mm |
| B | 8,732 mm |
| Size (mm) | 15.875x34.925x8.732 |
| Width (mm) | 8,732 |
| Bearing number | R10-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 15,875 |
| Outer Diameter (mm) | 34,925 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



R10-2RS C3 PDF download