- Loyal
- R12-2RS C3
R12-2RS C3 Bearing | Loyal
| R12-2RS C3 interchange PFI R12-2RS C3 | |
| R12-2RS C3 cross reference PFI R12-2RS C3 | |
| R12-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | R12-2RS C3 |
| D | 41,275 mm |
| d | 19.05 mm |
| B | 11,125 mm |
| Size (mm) | 19.05x41.275x11.125 |
| Width (mm) | 11,125 |
| Bearing number | R12-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 19.05 |
| Outer Diameter (mm) | 41,275 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



R12-2RS C3 PDF download