- Loyal
- 12FSH26
12FSH26 Bearing | Loyal
| 12FSH26 interchange Timken 12FSH26 | |
| 12FSH26 cross reference Timken 12FSH26 | |
| 12FSH26 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 12FSH26 |
| D | 26 mm |
| d | 12 mm |
| C | 9 mm |
| B1 | 15 mm |
| d1 | 22 mm |
| Size (mm) | 12x26x9 |
| Width (mm) | 9 |
| Bearing number | 12FSH26 |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



12FSH26 PDF download