- Loyal
- K 7x9x7 TN
K 7x9x7 TN Bearing | Loyal
| K 7x9x7 TN interchange NBS K 7x9x7 TN | |
| K 7x9x7 TN cross reference NBS K 7x9x7 TN | |
| K 7x9x7 TN Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K 7x9x7 TN |
| Fw | 7 mm |
| Ew | 9 mm |
| Bc | 7 mm |
| Weight | 0,0006 Kg |
| Bearing number | K 7x9x7 TN |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 9 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,75 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1,85 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



K 7x9x7 TN PDF download