- Loyal
- K 75x81x30
K 75x81x30 Bearing | Loyal
| K 75x81x30 interchange NBS K 75x81x30 | |
| K 75x81x30 cross reference NBS K 75x81x30 | |
| K 75x81x30 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K 75x81x30 |
| Fw | 75 mm |
| Ew | 81 mm |
| Bc | 30 mm |
| Weight | 0,106 Kg |
| Bearing number | K 75x81x30 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 81 |
| Basic dynamic load rating (C) | 51,5 kN |
| Basic static load rating (C0) | 142 kN |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



K 75x81x30 PDF download