- Loyal
- EE126098/126151CD+X1S-126098
EE126098/126151CD+X1S-126098 Bearing | Loyal
| EE126098/126151CD+X1S-126098 interchange Timken EE126098/126151CD+X1S-126098 | |
| EE126098/126151CD+X1S-126098 cross reference Timken EE126098/126151CD+X1S-126098 | |
| EE126098/126151CD+X1S-126098 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE126098/126151CD+X1S-126098 |
| D | 381 mm |
| d | 249,25 mm |
| T | 171,45 mm |
| C | 127 mm |
| R | 6,4 mm |
| r | 1,5 mm |
| Size (mm) | 249.25x381x171.45 |
| Width (mm) | 171,45 |
| Bearing number | EE126098/126151CD+X1S-126098 |
| Bore Diameter (mm) | 249,25 |
| Outer Diameter (mm) | 381 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



EE126098/126151CD+X1S-126098 PDF download