- Loyal
- EE126098/126150
EE126098/126150 Bearing | Loyal
| EE126098/126150 interchange NTN EE126098/126150 | |
| EE126098/126150 cross reference NTN EE126098/126150 | |
| EE126098/126150 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE126098/126150 |
| D | 381 mm |
| d | 249,25 mm |
| T | 79,375 mm |
| B | 76,2 mm |
| C | 57,15 mm |
| Size (mm) | 249.25x381x79.375 |
| Width (mm) | 79,375 |
| Bearing number | EE126098/126150 |
| Bore Diameter (mm) | 249,25 |
| Outer Diameter (mm) | 381 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



EE126098/126150 PDF download