- Loyal
- EE126097/126151D+A
EE126097/126151D+A Bearing | Loyal
| EE126097/126151D+A interchange NTN EE126097/126151D+A | |
| EE126097/126151D+A cross reference NTN EE126097/126151D+A | |
| EE126097/126151D+A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE126097/126151D+A |
| D | 381 mm |
| d | 244,475 mm |
| T | 171,45 mm |
| Size (mm) | 244.475x381x171.45 |
| Width (mm) | 171,45 |
| Bearing number | EE126097/126151D+A |
| Bore Diameter (mm) | 244,475 |
| Outer Diameter (mm) | 381 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



EE126097/126151D+A PDF download