- Loyal
- EE126097/126150-B
EE126097/126150-B Bearing | Loyal
| EE126097/126150-B interchange Timken EE126097/126150-B | |
| EE126097/126150-B cross reference Timken EE126097/126150-B | |
| EE126097/126150-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE126097/126150-B |
| D | 381 mm |
| d | 244,475 mm |
| B | 76,2 mm |
| C | 57,15 mm |
| R | 6,4 mm |
| T1 | 34,925 mm |
| Size (mm) | 244.475x381x76.2 |
| Width (mm) | 76,2 |
| Bearing number | EE126097/126150-B |
| Bore Diameter (mm) | 244,475 |
| Outer Diameter (mm) | 381 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



EE126097/126150-B PDF download