- Loyal
- EE126097/126150
EE126097/126150 Bearing | Loyal
| EE126097/126150 interchange KOYO EE126097/126150 | |
| EE126097/126150 cross reference KOYO EE126097/126150 | |
| EE126097/126150 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE126097/126150 |
| C | 57,15 mm |
| d | 244,475 mm |
| D | 381 mm |
| T | 79,375 mm |
| B | 76,2 mm |
| a | 88,5 mm |
| Db | 356 mm |
| Da min | 336 mm |
| Weight | 30,6 Kg |
| r min. | 6,4 mm |
| db max. | 276 mm |
| Da max. | 365 mm |
| r1 min. | 4,8 mm |
| da min. | 264 mm |
| rb max. | 4,8 mm |
| ra max. | 6,4 mm |
| Size (mm) | 244.475x381x79.375 |
| Width (mm) | 79,375 |
| Bearing number | EE126097/126150 |
| Bore Diameter (mm) | 244,475 |
| Outer Diameter (mm) | 381 |
| Calculation factor (e) | 0,52 |
| Calculation factor (Y0) | 0,64 |
| Basic dynamic load rating (C) | 788 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1470 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



EE126097/126150 PDF download