- Loyal
- EE126097/126149D
EE126097/126149D Bearing | Loyal
| EE126097/126149D interchange Timken EE126097/126149D | |
| EE126097/126149D cross reference Timken EE126097/126149D | |
| EE126097/126149D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE126097/126149D |
| D | 380,898 mm |
| d | 244,475 mm |
| T | 171,45 mm |
| C | 127 mm |
| R | 6,4 mm |
| r | 1,5 mm |
| Size (mm) | 244.475x380.898x171.45 |
| Width (mm) | 171,45 |
| Bearing number | EE126097/126149D |
| Bore Diameter (mm) | 244,475 |
| Outer Diameter (mm) | 380,898 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



EE126097/126149D PDF download