- Loyal
- SC30VUU
SC30VUU Bearing | Loyal
| SC30VUU interchange Samick SC30VUU | |
| SC30VUU cross reference Samick SC30VUU | |
| SC30VUU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SC30VUU |
| d | 30 mm |
| h | 30 mm |
| A | 15 mm |
| D | 39 mm |
| E | 10 mm |
| G | 49 mm |
| H | 59,5 mm |
| J | 58 mm |
| L | 40,9 mm |
| W | 78 mm |
| S2 | 6,8 mm |
| S1xℓ | M8 |
| Weight | 0,495 Kg |
| Bearing number | SC30VUU |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,56 kN |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



SC30VUU PDF download