- Loyal
- SL185017
SL185017 Bearing | Loyal
| SL185017 interchange ISO SL185017 | |
| SL185017 cross reference ISO SL185017 | |
| SL185017 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185017 |
| D | 130 mm |
| d | 85 mm |
| B | 60 mm |
| C | 60 mm |
| Size (mm) | 85x130x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | SL185017 |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



SL185017 PDF download