- Loyal
- SL185014
SL185014 Bearing | Loyal
| SL185014 interchange ISO SL185014 | |
| SL185014 cross reference ISO SL185014 | |
| SL185014 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185014 |
| D | 110 mm |
| d | 70 mm |
| B | 54 mm |
| C | 54 mm |
| Size (mm) | 70x110x54 |
| Width (mm) | 54 |
| Bearing number | SL185014 |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



SL185014 PDF download