- Loyal
- SL185013
SL185013 Bearing | Loyal
| SL185013 interchange ISO SL185013 | |
| SL185013 cross reference ISO SL185013 | |
| SL185013 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185013 |
| D | 100 mm |
| d | 65 mm |
| B | 46 mm |
| C | 46 mm |
| Size (mm) | 65x100x46 |
| Width (mm) | 46 |
| Bearing number | SL185013 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



SL185013 PDF download