- Loyal
- SL185013
SL185013 Bearing | Loyal
| SL185013 interchange NBS SL185013 | |
| SL185013 cross reference NBS SL185013 | |
| SL185013 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185013 |
| D | 100 mm |
| d | 65 mm |
| E | 93,09 mm |
| B | 46 mm |
| C | 23 mm |
| S | 1,5 mm |
| d1 | 78,1 mm |
| D1 | 88,3 mm |
| Weight | 1,32 Kg |
| Size (mm) | 65x93.09x46 |
| Width (mm) | 46 |
| Bearing number | SL185013 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 93,09 |
| Basic dynamic load rating (C) | 223 kN |
| Basic static load rating (C0) | 320 kN |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



SL185013 PDF download