- Loyal
- SL185012
SL185012 Bearing | Loyal
| SL185012 interchange ISO SL185012 | |
| SL185012 cross reference ISO SL185012 | |
| SL185012 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185012 |
| D | 95 mm |
| d | 60 mm |
| B | 46 mm |
| C | 46 mm |
| Size (mm) | 60x95x46 |
| Width (mm) | 46 |
| Bearing number | SL185012 |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 95 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



SL185012 PDF download