- Loyal
- 609ZZ
609ZZ Bearing | Loyal
| 609ZZ interchange Loyal 609ZZ | |
| 609ZZ cross reference Loyal 609ZZ | |
| 609ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 609ZZ |
| D | 24 mm |
| d | 9 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 609ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



609ZZ PDF download