- Loyal
- 609JX2LUZ
609JX2LUZ Bearing | Loyal
| 609JX2LUZ interchange NTN 609JX2LUZ | |
| 609JX2LUZ cross reference NTN 609JX2LUZ | |
| 609JX2LUZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 609JX2LUZ |
| D | 24,000 mm |
| d | 9,000 mm |
| B | 7,000 mm |
| C | 7,000 mm |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7,000 |
| Bearing number | 609JX2LUZ |
| Bore Diameter (mm) | 9,000 |
| Outer Diameter (mm) | 24,000 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



609JX2LUZ PDF download