- Loyal
- 609JLLB
609JLLB Bearing | Loyal
| 609JLLB interchange NTN 609JLLB | |
| 609JLLB cross reference NTN 609JLLB | |
| 609JLLB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 609JLLB |
| D | 24,000 mm |
| d | 9,000 mm |
| B | 7,000 mm |
| C | 7,000 mm |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7,000 |
| Bearing number | 609JLLB |
| Bore Diameter (mm) | 9,000 |
| Outer Diameter (mm) | 24,000 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



609JLLB PDF download