- Loyal
- 609J
609J Bearing | Loyal
| 609J interchange NTN 609J | |
| 609J cross reference NTN 609J | |
| 609J Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 609J |
| D | 24,000 mm |
| d | 9,000 mm |
| B | 7,000 mm |
| C | 7,000 mm |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7,000 |
| Bearing number | 609J |
| Bore Diameter (mm) | 9,000 |
| Outer Diameter (mm) | 24,000 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



609J PDF download