- Loyal
- 22215EAKW33
22215EAKW33 Bearing | Loyal
| 22215EAKW33 interchange SNR 22215EAKW33 | |
| 22215EAKW33 cross reference SNR 22215EAKW33 | |
| 22215EAKW33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22215EAKW33 |
| D | 130,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| H | 31,000 mm |
| Size (mm) | 75x130x31 |
| Width (mm) | 31,000 |
| Bearing number | 22215EAKW33 |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 130,000 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



22215EAKW33 PDF download