- Loyal
- EE161363/161850
EE161363/161850 Bearing | Loyal
| EE161363/161850 interchange Timken EE161363/161850 | |
| EE161363/161850 cross reference Timken EE161363/161850 | |
| EE161363/161850 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE161363/161850 |
| D | 469,9 mm |
| d | 346,075 mm |
| T | 60,325 mm |
| B | 55,562 mm |
| C | 38,1 mm |
| R | 7 mm |
| r | 6,4 mm |
| Size (mm) | 346.075x469.9x60.325 |
| Width (mm) | 60,325 |
| Bearing number | EE161363/161850 |
| Bore Diameter (mm) | 346,075 |
| Outer Diameter (mm) | 469,9 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



EE161363/161850 PDF download