- Loyal
- 6096
6096 Bearing | Loyal
| 6096 interchange NTN 6096 | |
| 6096 cross reference NTN 6096 | |
| 6096 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6096 |
| D | 700,000 mm |
| d | 480,000 mm |
| B | 100,000 mm |
| C | 100,000 mm |
| Size (mm) | 480x700x100 |
| Width (mm) | 100,000 |
| Bearing number | 6096 |
| Bore Diameter (mm) | 480,000 |
| Outer Diameter (mm) | 700,000 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



6096 PDF download