- Loyal
- 6092
6092 Bearing | Loyal
| 6092 interchange NTN 6092 | |
| 6092 cross reference NTN 6092 | |
| 6092 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6092 |
| D | 680,000 mm |
| d | 460,000 mm |
| B | 100,000 mm |
| C | 100,000 mm |
| Size (mm) | 460x680x100 |
| Width (mm) | 100,000 |
| Bearing number | 6092 |
| Bore Diameter (mm) | 460,000 |
| Outer Diameter (mm) | 680,000 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



6092 PDF download