- Loyal
- 609-2RS C3
609-2RS C3 Bearing | Loyal
| 609-2RS C3 interchange PFI 609-2RS C3 | |
| 609-2RS C3 cross reference PFI 609-2RS C3 | |
| 609-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 609-2RS C3 |
| D | 24 mm |
| d | 9 mm |
| B | 7 mm |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 609-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



609-2RS C3 PDF download