- Loyal
- 609
609 Bearing | Loyal
| 609 interchange ISO 609 | |
| 609 cross reference ISO 609 | |
| 609 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 609 |
| D | 24 mm |
| d | 9 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 9x24x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 609 |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



609 PDF download