- Loyal
- 22213EMW33
22213EMW33 Bearing | Loyal
| 22213EMW33 interchange SNR 22213EMW33 | |
| 22213EMW33 cross reference SNR 22213EMW33 | |
| 22213EMW33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22213EMW33 |
| D | 120,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| H | 31,000 mm |
| Size (mm) | 65x120x31 |
| Width (mm) | 31,000 |
| Bearing number | 22213EMW33 |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 120,000 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



22213EMW33 PDF download