- Loyal
- R4-2RSC3
R4-2RSC3 Bearing | Loyal
| R4-2RSC3 interchange PFI R4-2RSC3 | |
| R4-2RSC3 cross reference PFI R4-2RSC3 | |
| R4-2RSC3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | R4-2RSC3 |
| D | 15,875 mm |
| d | 6,35 mm |
| B | 4,978 mm |
| Size (mm) | 6.35x15.875x4.978 |
| Width (mm) | 4,978 |
| Bearing number | R4-2RSC3 |
| Bore Diameter (mm) | 6,35 |
| Outer Diameter (mm) | 15,875 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



R4-2RSC3 PDF download