- Loyal
- 22213EAW33
22213EAW33 Bearing | Loyal
| 22213EAW33 interchange SNR 22213EAW33 | |
| 22213EAW33 cross reference SNR 22213EAW33 | |
| 22213EAW33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22213EAW33 |
| D | 120,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| H | 31,000 mm |
| Size (mm) | 65x120x31 |
| Width (mm) | 31,000 |
| Bearing number | 22213EAW33 |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 120,000 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



22213EAW33 PDF download