- Loyal
- SCE12-B
SCE12-B Bearing | Loyal
| SCE12-B interchange Samick SCE12-B | |
| SCE12-B cross reference Samick SCE12-B | |
| SCE12-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SCE12-B |
| H | 30 mm |
| W | 44 mm |
| d | 12 mm |
| h | 15 mm |
| A | 8 mm |
| D | 22 mm |
| E | 5,5 mm |
| G | 24,5 mm |
| J | 33 mm |
| K | 26 mm |
| L | 39 mm |
| S2 | 4,3 mm |
| Weight | 0,118 Kg |
| S1xℓ | M5 |
| Bearing number | SCE12-B |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,41 kN |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



SCE12-B PDF download