- Loyal
- F-846067.01
F-846067.01 Bearing | Loyal
| F-846067.01 interchange KBC F-846067.01 | |
| F-846067.01 cross reference KBC F-846067.01 | |
| F-846067.01 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F-846067.01 |
| D | 86 mm |
| d | 56 mm |
| B | 25 mm |
| D1 | 81 mm |
| Size (mm) | 56x86x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | F-846067.01 |
| Bore Diameter (mm) | 56 |
| Outer Diameter (mm) | 86 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



F-846067.01 PDF download