- Loyal
- F16010
F16010 Bearing | Loyal
| F16010 interchange Fersa F16010 | |
| F16010 cross reference Fersa F16010 | |
| F16010 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16010 |
| D | 117 mm |
| d | 30 mm |
| B | 37 mm |
| Size (mm) | 30x117x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | F16010 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 117 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



F16010 PDF download