- Loyal
- NU322
NU322 Bearing | Loyal
| NU322 interchange KOYO NU322 | |
| NU322 cross reference KOYO NU322 | |
| NU322 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU322 |
| d | 110 mm |
| D | 240 mm |
| B | 50 mm |
| C | 50 mm |
| Fw | 143 mm |
| Weight | 10.4 Kg |
| r min. | 3 mm |
| r1 min. | 3 mm |
| Category | Bearings |
| Inventory | 0.0 |
| Size (mm) | 110x240x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Product Group | B04144 |
| Bearing number | NU322 |
| Manufacturer Name | KOYO |
| Weight / Kilogram | 0 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
| (Grease) Lubrication Speed | 2500 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 411 kN |
| Basic static load rating (C0) | 467 kN |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



NU322 PDF download