- Loyal
- 7018CVDUJ74
7018CVDUJ74 Bearing | Loyal
| 7018CVDUJ74 interchange SNR 7018CVDUJ74 | |
| 7018CVDUJ74 cross reference SNR 7018CVDUJ74 | |
| 7018CVDUJ74 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7018CVDUJ74 |
| D | 140 mm |
| d | 90 mm |
| B | 48 mm |
| C | 48 mm |
| Size (mm) | 90x140x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 7018CVDUJ74 |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



7018CVDUJ74 PDF download