- Loyal
- 7018 CDF
7018 CDF Bearing | Loyal
| 7018 CDF interchange ISO 7018 CDF | |
| 7018 CDF cross reference ISO 7018 CDF | |
| 7018 CDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7018 CDF |
| D | 140 mm |
| d | 90 mm |
| a | 6,8 mm |
| B1 | 48 mm |
| Size (mm) | 90x140x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 7018 CDF |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



7018 CDF PDF download