- Loyal
- NU322R
NU322R Bearing | Loyal
| NU322R interchange KOYO NU322R | |
| NU322R cross reference KOYO NU322R | |
| NU322R Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU322R |
| C | 50 mm |
| d | 110 mm |
| D | 240 mm |
| B | 50 mm |
| B2 | - |
| Cu | 70.0 |
| Ew | - |
| d1 | - |
| B1 | - |
| Cr | 564 |
| Fw | 143 mm |
| C0r | 525 |
| r min. | 3 mm |
| Weight | 10.7 Kg |
| r(min) | 3 |
| da(min) | - |
| db(min) | 123 |
| db(max) | 140 |
| dc(min) | - |
| r1(min) | 3 |
| dd(min) | - |
| Da(max) | 227 |
| Db(max) | - |
| Db(min) | - |
| r1 min. | 3 mm |
| ra(max) | 2.5 |
| rb(max) | 2.5 |
| Oil lub. | 3200 |
| Size (mm) | 110x240x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Grease lub. | 2400 |
| Bearing No. | NU322R |
| Bearing number | NU322R |
| (Refer.)Mass(kg) | 10.7 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2400 r/min |
| Basic static load rating (C0) | 525 kN |
| Basic dynamic load rating (C) | 451 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



NU322R PDF download