- Loyal
- NU3228
NU3228 Bearing | Loyal
| NU3228 interchange NTN NU3228 | |
| NU3228 cross reference NTN NU3228 | |
| NU3228 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU3228 |
| D | 250,000 mm |
| d | 140,000 mm |
| B | 88,000 mm |
| C | 88,000 mm |
| Size (mm) | 140x250x88 |
| Width (mm) | 88,000 |
| Bearing number | NU3228 |
| Bore Diameter (mm) | 140,000 |
| Outer Diameter (mm) | 250,000 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



NU3228 PDF download