- Loyal
- NU3226
NU3226 Bearing | Loyal
| NU3226 interchange NTN NU3226 | |
| NU3226 cross reference NTN NU3226 | |
| NU3226 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU3226 |
| D | 230,000 mm |
| d | 130,000 mm |
| B | 80,000 mm |
| C | 80,000 mm |
| Size (mm) | 130x230x80 |
| Width (mm) | 80,000 |
| Bearing number | NU3226 |
| Bore Diameter (mm) | 130,000 |
| Outer Diameter (mm) | 230,000 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



NU3226 PDF download