- Loyal
- NU3224
NU3224 Bearing | Loyal
| NU3224 interchange ISO NU3224 | |
| NU3224 cross reference ISO NU3224 | |
| NU3224 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU3224 |
| D | 215 mm |
| d | 120 mm |
| B | 76 mm |
| C | 76 mm |
| Size (mm) | 120x215x76 |
| Width (mm) | 76 |
| Bearing number | NU3224 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 215 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



NU3224 PDF download