- Loyal
- NU3222
NU3222 Bearing | Loyal
| NU3222 interchange KOYO NU3222 | |
| NU3222 cross reference KOYO NU3222 | |
| NU3222 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU3222 |
| C | 69.8 mm |
| d | 110 mm |
| D | 200 mm |
| B | 69.8 mm |
| B2 | - |
| Cu | 80.6 |
| Ew | - |
| d1 | - |
| B1 | - |
| Cr | 533 |
| Fw | 132.5 mm |
| C0r | 607 |
| r min. | 2.1 mm |
| Weight | 9.55 Kg |
| r(min) | 2.1 |
| da(min) | - |
| db(min) | 121 |
| db(max) | 130 |
| dc(min) | - |
| r1(min) | 2.1 |
| dd(min) | - |
| Da(max) | 189 |
| Db(max) | - |
| Db(min) | - |
| r1 min. | 2.1 mm |
| ra(max) | 2 |
| rb(max) | 2 |
| Oil lub. | 3700 |
| Size (mm) | 110x200x69.8 |
| Width (mm) | 69.8 |
| Grease lub. | 2500 |
| Bearing No. | NU3222 |
| Bearing number | NU3222 |
| (Refer.)Mass(kg) | 9.55 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2500 r/min |
| Basic static load rating (C0) | 607 kN |
| Basic dynamic load rating (C) | 427 kN |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



NU3222 PDF download