- Loyal
- NU3220
NU3220 Bearing | Loyal
| NU3220 interchange NTN NU3220 | |
| NU3220 cross reference NTN NU3220 | |
| NU3220 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU3220 |
| D | 180,000 mm |
| d | 100,000 mm |
| B | 60,300 mm |
| C | 60,300 mm |
| Size (mm) | 100x180x60.300 |
| Width (mm) | 60,300 |
| Bearing number | NU3220 |
| Bore Diameter (mm) | 100,000 |
| Outer Diameter (mm) | 180,000 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



NU3220 PDF download