- Loyal
- NU3220
NU3220 Bearing | Loyal
| NU3220 interchange ISO NU3220 | |
| NU3220 cross reference ISO NU3220 | |
| NU3220 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU3220 |
| D | 180 mm |
| d | 100 mm |
| B | 60,3 mm |
| C | 60,3 mm |
| Size (mm) | 100x180x60.3 |
| Width (mm) | 60,3 |
| Bearing number | NU3220 |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



NU3220 PDF download