- Loyal
- NU322-E-TVP3
NU322-E-TVP3 Bearing | Loyal
| NU322-E-TVP3 interchange NKE NU322-E-TVP3 | |
| NU322-E-TVP3 cross reference NKE NU322-E-TVP3 | |
| NU322-E-TVP3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU322-E-TVP3 |
| C | 50 mm |
| S | 1,3 mm |
| d | 110 mm |
| F | 143 mm |
| D | 240 mm |
| B | 50 mm |
| Weight | 10,5 Kg |
| r4 min. | 3 mm |
| r1 min. | 3 mm |
| r2 min. | 3 mm |
| r3 min. | 3 mm |
| Size (mm) | 110x240x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Bearing number | NU322-E-TVP3 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
| Basic dynamic load rating (C) | 511 kN |
| Basic static load rating (C0) | 537 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



NU322-E-TVP3 PDF download