- Loyal
- NU322-E-TVP2
NU322-E-TVP2 Bearing | Loyal
| NU322-E-TVP2 interchange FAG NU322-E-TVP2 | |
| NU322-E-TVP2 cross reference FAG NU322-E-TVP2 | |
| NU322-E-TVP2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NU322-E-TVP2 |
| E | 211 mm |
| F | 143 mm |
| d | 110 mm |
| D | 240 mm |
| B | 50 mm |
| m | 10,3 kg / Weight |
| s | 1,3 mm / Axial displacement facility from central position |
| Size (mm) | 110x240x50 |
| Width (mm) | 50 |
| nB | 3100 1/min |
| nG | 3350 1/min / Limiting speed |
| D1 | 200,9 mm |
| Cr | 495000 N / Dynamic load rating (radial) |
| C0r | 475000 N / Static load rating (radial) |
| Bearing number | NU322-E-TVP2 |
| Cur | 58000 N / Fatigue limit load, radial |
| rmin | 3 mm |
| r1 min | 3 mm |
| ra max | 2,5 mm |
| db min | 145 mm |
| da min | 124 mm |
| da max | 140 mm |
| Da max | 226 mm |
| ra1 max | 2,5 mm |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



NU322-E-TVP2 PDF download