- Loyal
- F16091
F16091 Bearing | Loyal
| F16091 interchange Fersa F16091 | |
| F16091 cross reference Fersa F16091 | |
| F16091 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16091 |
| D | 74 mm |
| d | 40 mm |
| B | 36 mm |
| Size (mm) | 40x74x36 |
| Width (mm) | 36 |
| Bearing number | F16091 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 74 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



F16091 PDF download