- Loyal
- EE480181D/480340+Y2S-480340
EE480181D/480340+Y2S-480340 Bearing | Loyal
| EE480181D/480340+Y2S-480340 interchange Timken EE480181D/480340+Y2S-480340 | |
| EE480181D/480340+Y2S-480340 cross reference Timken EE480181D/480340+Y2S-480340 | |
| EE480181D/480340+Y2S-480340 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE480181D/480340+Y2S-480340 |
| D | 863,498 mm |
| d | 457,2 mm |
| T | 368,3 mm |
| B | 368,3 mm |
| R | 6,4 mm |
| r | 6,4 mm |
| Size (mm) | 457.2x863.498x368.3 |
| Width (mm) | 368,3 |
| Bearing number | EE480181D/480340+Y2S-480340 |
| Bore Diameter (mm) | 457,2 |
| Outer Diameter (mm) | 863,498 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



EE480181D/480340+Y2S-480340 PDF download