- Loyal
- KB20-PP-AS
KB20-PP-AS Bearing | Loyal
| KB20-PP-AS interchange INA KB20-PP-AS | |
| KB20-PP-AS cross reference INA KB20-PP-AS | |
| KB20-PP-AS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KB20-PP-AS |
| L | 45 mm |
| D | 32 mm |
| Fw | 20 mm |
| Dn | 30,3 mm |
| L2 | 31,2 mm |
| N2 | 2 mm |
| BL2 | 1,6 mm |
| Weight | 0,09 Kg |
| Bearing number | KB20-PP-AS |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 32 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,66 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



KB20-PP-AS PDF download